Opis

Klipsch

Rok 1946 jest początkiem tworzenia czegoś wielkiego. W małej szopie w Hope w Arkansas Paul Wilbur Klipsch, inżynier, geniusz i indywidualista zaprojektował i ręcznie zbudował legendarny głośnik Klipschorn®. Celem nadrzędnym jego projektu było przeniesienie na możliwie najwyższym poziomie muzyki do swojego salonu.
W tym samym roku zarejestrował nazwę Klipsch & Associates i kontynuował ręczną produkcję głośników tubowych. Pierwszego pracownika zatrudnił dwa lata później. Wspomniana szopa w Hope jest aktualnie pełnowartościową linią produkcyjną, natomiast siedziba firmy przeniesiona została do Indianapolis. Już po kilku latach działalności wyjątkowa jakość głośników znana była w najodleglejszych zakątkach Stanów Zjednoczonych. Paul Wilbur Klipsch stworzył technologię, która miała wpływ na całe pokolenie entuzjastów dobrego brzmienia. Założyciel firmy czynnie uczestniczył w jej pracach, aż do roku 2000. Zmarł w 2002 roku wieku 98 lat.

Seria Klipsch Stream

Prestiżowa linia urządzeń Klipsch Stream to modele: Gate, Powergate, RW-1, The Three, RSB-8 oraz RSB-14. Wszystkie modele serii Stream wyposażone zostały w multiroomową aplikacje DTS Play-Fi. Służy ona do komunikowania i przysłania dźwięku w obrębie domowej sieci Wi-Fi.

Klipsch PowerGate

Klipsch PowerGate jest wzmacniaczem, przetwornikiem DAC oraz streamerem multiroom. Mocny - 2 x 100 watowy (4 Ohm) wzmacniacz doskonale współpracuje z nawet trudnymi do wysterowania kolumnami. Wysokiej jakości przetwornik cyfrowo-analogowy wyposażony w wejścia cyfrowe: USB-typ B i wejście optyczne.

Przetwornik wzmacniacza współpracuje z sygnałami o wysokiej rozdzielczości 192kHz /24bit. Urządzenie umożliwia słuchanie plików zapisanych na dysku komputera (poprzez wejście USB-B), lub z CD/DVD lub Blu-Ray Disc wykorzystując łącze optyczne toslink. Możliwe jest także korzystanie z plików dostępnych na najpopularniejszych portalach muzycznych np: Tidal®, Pandora®, Spotify®, Amazon Prime Music®, iHeart Radio®, Sirius XM Radio, Deezer® (niektóre portale wymagają konto premium), lub cieszyć się muzyką z dowolnego urządzenia przenośnego dzięki komunikacji Bluetooth.

PowerGate wyposażony jest w wejścia analogowe: gramofonowe, liniowe RCA i minijack 3,5mm, a dodatkowo posiada wyjście RCA (lewy/prawy kanał) i wyjście na aktywny subwoofer. Urządzenie wyposażone jest w wejście i wyjście Ethernet (opcjonalne połączenie z komputerem PC oraz routerem)

DTS Play-Fi

Producent wyposażył Klipsch PowerGate w możliwość bezprzewodowego komunikowania się i udostępniania dźwięku pomiędzy urządzeniami. W bezprzewodowej, domowej sieci multiroom mogą współpracować urządzenia wyposażone w DTS Play-Fi będące od różnych producentów.

Sterowanie

PowerGate steruje się za pomocą darmowej aplikacji Klipsch Stream. Aplikacja ta została stworzona do urządzeń z systemem operacyjnym iOs oraz Android. Z poziomu urządzenia mamy możliwość wyregulować głośność, zmienić źródło sygnału wejściowego oraz włączyć/wyłączyć wzmacniacz. Dołączonym do zestawu pilotem regulować można między innymi poziom głośności wzmacniacza oraz subwoofera, zmienić wejściowe źródło dźwięku czy posługiwać się podstawowymi funkcjami odtwarzania (z wejścia Bluetooth oraz USB).

Akcesoria

Na wyposażeniu znajduję się przewód sygnałowy stereo mini jack 3,5mm, kabel optyczny toslink, kabel USB audio A-B, kabel zasilający oraz pilot sterujący.

Dane techniczne

Moc wyjściowa 2 x 100W (4 Ohm), 2 x 75W (6 Ohm), 2 x 50W (8 Ohm)
Sieć WiFi (DTS Play-Fi), Ethernet
Streaming Radio internetowe, muzyczne serwisy internetowe (wymagane konto premium), Play-Fi, Bluetooth
Wejścia cyfrowe USB-B, optyczne toslink
Wejścia analogowe RCA Line/Phono, mini jack 3,5mm (AUX)
Wyjścia audio RCA (wyjście na aktywny subwoofer), RCA stereo, mini jack 3,5mm (słuchawki)
Waga 1,36 kg.
Wymiary 25,4 x 6,35 x 15,24 cm

Klipsch PowerGate

Producent: Klipsch
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 1 499,00 zł 1 999,00 zł 1499.00
ilość szt.

Ciekawe produkty dla Ciebie...

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl