Beyerdynamic Impacto Essential

Impacto Essential

Przetwornik cyfrowo-analogowy w przewodzie słuchawkowym

Słuchawki high-end firmy beyerdynamic w cyfrowym wydaniu: wysokiej rozdzielczości DAC Impacto essential wydobędzie każdy szczegół dźwięku z odtwarzaczy audio.

Entuzjaści dźwięku podjęli dobrą decyzję wybierając wysokiej klasy słuchawki T1 lub T5p od beyerdynamic, jednak każdy audiofil wie, że odtwarzacz również musi spełniać swoją rolę. Niestety, przenośne urządzenia takie jak notebooki lub smartfony, często ograniczają jakość odtwarzania muzyki. Specjaliści audio z Heilbronn, w Niemczech, opracowali Impacto essential jako panaceum na ten problem.

Przetwornik cyfrowo-analogowy z wbudowanym wzmacniaczem słuchawkowym umieszczony w łańcuchu transmisji dźwięku między odtwarzaczem a słuchawkami, spełnia również rolę pilota. Dzięki przyciskom (głośność, odtwarzanie / pauza oraz pomijanie utworów) można wygodnie kontrolować odtwarzanie muzyki. Elegancka obudowa jest niewiele większa od pilota na kablu.

To być może najmniejszy high-endowy system muzyczny na świecie

Użyta technologia sprawdziłaby się nawet w ekskluzywnych systemach hi-fi. Sabre32 Mobile Reference DACTM odszyfrowuje sygnał audio wysokiej rozdzielczości do rozdzielczości 32 bitów i 384 kHz, podczas gdy ta klasa urządzeń zazwyczaj osiąga maksymalnie 24 bitów / 192 kHz.

Kompaktowy konwerter USB DAC obsługuje sygnał DSD (Direct Stream Digital) do 5,6 megaherców, co jest zwykle domeną przetworników stacjonarnych. Dla użytkowników oznacza to, że nie ma już potrzeby korzystania z dużych urządzeń hi-fi lub dodatkowych odtwarzaczy o wysokiej rozdzielczości. Wszystko czego potrzebujesz, aby cieszyć się muzyką o bezkompromisowej jakości na smartfonie lub notebooku, to wysokiej klasy słuchawki beyerdynamic i Impacto essential.

Dzięki zintegrowanemu i praktycznie bezszumowemu wzmacniaczowi, Impacto essential jest idealny do użytkowania ze słuchawkami o niskiej i wysokiej impedancji. Odpowiednimi partnerami dla tego niewielkiego wzmacniacza dźwięku będą trzy ikony z obecnego portfolio firmy beyerdynamic: obecne słuchawki referencyjne T1 (drugiej generacji), ich przenośny wariant T5 p (druga generacja) oraz nowe Amiron home.

Wszystkie trzy mają wtyczki typu jack na nausznikach po obu stronach – co jest konieczne do bezpośredniego podłączenia Impacto essential.

Odpowiednie dla komputerów PC, Mac i urządzeń z systemem Android.

Do odtwarzania można używać komputerów i odtwarzaczy z portami USB. W tym celu dostarczane są trzy kable przyłączeniowe: wersja z większą wtyczką (USB-A) przeznaczona jest głównie do notebooków i komputerów osobistych. USB typu C jest coraz częściej spotykane w smartfonach i tabletach. Standard Micro-USB jest dostępny w klasycznych urządzeniach z Androidem. Użytkownicy Apple będą musieli jeszcze poczekać: powstaje oddzielne rozwiązanie dla gniazda Lightning.

Impacto Essential działa ze wszystkimi urządzeniami, które mają funkcję hosta USB. Dzieje się tak w przypadku notebooków, jednak większość najnowszych smartfonów i tabletów Android jest już odpowiednio wyposażona - w ich przypadku funkcja ta nazywa się "USB On-The-Go".

Po podłączeniu, przetwornik cyfrowo-analogowy obsługuje pełne przetwarzanie sygnału audio odtwarzacza. Oznacza to, że jakość dźwięku nie zależy już od elementów odtwarzacza. Zamiast tego, przetwornik DAC konwertuje dane muzyczne o wysokiej rozdzielczości do formatu analogowego i wzmacnia go - z precyzją, która w pełni wykorzystuje potencjał akustyczny słuchawek beyerdynamic.

Ponadto, DAC korzysta z LED wysokiej rozdzielczości jako funkcji sterującej. Gdy się zaświeci, odtwarzacz wysyła informacje audio o wysokiej rozdzielczości do przetwornika cyfrowo-analogowego. Jako program do odtwarzania użytkownicy mogą wybrać preferowaną przez siebie aplikację hi-res.

Impacto Essential jest dostępny od września za 1299 PLN w autoryzowanych sklepach specjalistycznych lub bezpośrednio od dystrybutora www.konsbud-hifi.com.pl

Przejdź do strony z produktem:

http://sklep.konsbud-hifi.com.pl/pl/p/Beyerdynamic-IMPACTO-ESSENTIAL/423

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl